David Jeřábek
30. 6. 2024

#04 ME Matschenberg - neděle

Autocross v německém Matschenbergu má bohatou historii sahající až do konce 70. let 20. století. První závod autocrossu se zde uskutečnil 30. září 1979, po dvou letech náročné výstavby tratě, která čelila mnoha výzvám vzhledem k tehdejším podmínkám. Od roku 1999 je Matschenberg pevnou součástí kalendáře FIA Evropského šampionátu v autocrossu. Dnes je tato 820 metrů dlouhá trať známá svou náročností a rychlostí, dosahující až 180 km/h. Každoročně hostí prestižní národní i mezinárodní závody, včetně Mistrovství Německa v autocrossu a ILP závodů, čímž přitahuje tisíce fanoušků.

Superbuggy

Mohlo to být finále z říše snů pro Petra Nikodéma. V posledním kole přišla technická závada, která nakonec díky náskoku, který si Petr vyjel nebyla až tak devastující a Petr bral třetí místo.

Cílovou šachovnici 🏁protnul jako první Zdeněk Antony, který si vedl celý víkend naprosto skvěle a vítězství je zasloužené 💯.

Na souboj Roberta Theuila s Mike Bartelenem nejvíce doplatil David Horák 😫 kterému Mike zablokoval trať a naopak na této kolizi není nejvíce vydělal Radek Jordák 😅, který se tomu krásně vyhnul a dojel na 4 místě.

🥇 Zdeněk Antony 🇨🇿

🥈 Robert Theuil 🇫🇷

🥉 Petr Nikodém 🇨🇿

Buggy1600

Opakovaná jízda divize Buggy 1600 přinesla odstoupení Kuby Novotného po dvou kolech, kdy byl Kuba nakonec klasifikovaný jako osmý. Deváty byl klasifikovaný Véna Kindl a desátý Fíla Duřt ☹️. Skvěle svou finálovou jízdu odjel Arny Florián, který byl nalepený na Markuse Wibbelera a čekal na chybu. Chybka nepřišla 💯a tak Arny bere dvojku 🏁.

🥇 Markus Wibbeler 🇩🇪

🥈 Arnošt Florián 🇨🇿

🥉 Danny van den Berg 🇳🇱

Juniorbuggy

V cíli máme i finále divize Juniorbuggy 🏁. Z pole position vyrazila Eliška Pytlounová 😍, ale po menší strkanici odjela jako třetí. První tři jezdci byli po celé finále na sobě přilepení jako klíšťata. 🤼🤼‍♂️V posledním kole to Eliška zkusila na Malone, ten skončil ale na střeše a tak byla jízda pozastavena ❌. Výsledky jsou tedy určeny posledním průjezdem cílovou fotobuňkou. 🏆🎖

🥇Nathan Ottink 🇳🇱

🥈Malone Feuillade 🇫🇷

🥉Eliška Pytlounová 🇨🇿

CrossCar

Tak finálová jízda divize CrossCar za námi🚦 a bohužel bez české účasti 🇨🇿. Už do semifinále se probojoval pouze Adam Kotaška 🏎, který sice bojoval, ale nakonec skončil na nepostupové osmé pozici ve své jízdě. Petr Doležal skončil již před branami semifinále na 24. místě, Tomáš Sulek 29. místo a Lukáš Svoboda po boudě v první rundě klasifikovaný jako 34. místě 🏁.