David Jeřábek
12. 10. 2024

#10 ME Mollerussa 2024

Poslední podnik mistrovství Evropy v autokrosu se blíží. Již o tomto víkendu se rozburácejí motory v Mollerusse a nebudeme u toho chybět. Otázkou je startovní listina, mnoho jezdců se do Španělska již nechystá a tak bude i pro nás překvapením, kolik jezdců se na startu objeví. Každopádně si tento víkend užijeme a těšíme se na souboje, kdy především divize Buggy1600 bude velice zajímavá až do finále!

Výsledky najdete zde:

Live výsledky zde:

Přímý přenos bude zde:

Finále

Superbuggy a skvělé finále. Ervin Grencis 🇱🇻 si udělal výlet do Španělska a zvítězil. Druhý dojel Robert Theuil 🇫🇷 , který si zároveň tímto výsledkem potvrdil celkové třetí místo v šampionátu. Třetí dojel do cíle Gijs Kovac 🇳🇱 . Čtvrtý David Horák 🇨🇿, šestý Radek Jordák 🇨🇿 a sedmý Vojta Vaculík 🇨🇿.

Celkově vyhrál šampionát Zdeněk Antony, druhý je Petr Nikodém, třetí Robert Theuil, čtvrtý Mike Bartelen, pátý Radek Jordák, šestý David Horák a sedmý Vojta Vaculík. Gratulujeme.

Buggy1600 - Od startu nedal nikomu šanci Styn Jaspers 🇳🇱, na 2. místě jel celou finálovou jízdu Bart van der Putten 🇳🇱 a 3 místo uhájil až do cíle Markus Wibbeler 🇩🇪 před naším Jakubem Novotným 🇨🇿 . Arnošt Florián 🇨🇿 po opatrném startu odjížděl jako poslední a nakonec finále dokončil na 9 místě. Titul mistra Evropy tak směřuje do Německa a novým mistrem je Markus Wibbeler. Druhé místo v první sezoně v této divizi patří Arnýmu a třetí místo vyjoval JJakub Novotný AX Gratulujeme!

Juniorbuggy – Hned v první zatáčce skončili Kovac a Bindels. Suverénně si ve finále vedl Joep Cuenen 🥇🇳🇱, který s přehledem zvítězil. Druhé místo v zapůjčeném speciálu vybojovala Eliška Plná 🇨🇿🥈. Martin Kolomý 🇨🇿 držel dlouho třetí místo, ale v posledním kole ho překonal Malone Feuillade 🇫🇷🥉. Martin nakonec protnul cílovou pásku na pátém místě. Eliška Pytlounová 🇨🇿 se po skvělém startu chvíli držela na druhém místě, ale nakonec se propadla na konec startovního pole a z finále odstoupila.

CrossCar - do finále se dostal z Čechů pouze Jan Kuneš a i když bojoval, tak ve druhém kole jeho pouť ve finále skončila pro technický problém. Vyhrál David Meat, před Juan José Moll Hernandez a třetí místo urval v posledním kole Vincent Mercier.

Před finálem nás asi zajímá nejvíce v Buggy1600. Zde má aktuálně po rundách Markus Wibbeler 207 bodů. Arny Florián 203 bodů, Jakub Novotný 186 bodů a Bart van der Putten bodů168. Bude to ještě o titul bitva a je jisté, že Arny musí dokončit finále před Markusem a zároveň musí mít o 5 bodů více.... no uvidíme!

Semifinále se pojede v dizi CrossCar a CrossCar junior. V juniorech české zastoupení nemáme, ale v CrossCar se o finále popere z desátého místa Jan Kuneš a v druhé jízdě se sedmého místa Pepa Švorc a z desátého místa Adam Kotaška! Držíme palce!

Tak máme po rundách.

Časový harmonogram

Sobota, 12. října 2024

• 08:00 - 08:30 Administrativní přejímka (pouze na žádost ředitele závodu)
  • 08:15 - 08:45 Technická přejímka (pouze na žádost ředitele závodu)

V divizi SuperBuggy

Zde jsou první tři místa jistá, mistrem Evropy je Zdeněk Antony 🇨🇿. Druhé místo vybojoval Petr Nikodém 🇨🇿a třetí místo už nikdo nesebere Robertu Theuilovi 🇫🇷. O "bramboru se ještě ale bude bojovat a to mezi Mike Bartelenem 🇳🇱, Radkem Jordákem 🇨🇿 a Davidem Horákem 🇨🇿.

V divizi Buggy1600

Po Maggiore se nám to trochu zkomplikovalo a nic zde není jisté..Arny 🇨🇿 škrtá 0 bodů z Maggiory, Jakub 🇨🇿 3 body z Matschenbergu a Wibbeler 🇩🇪, který bez škrtání vede tabulku škrtá před závodem v Mollerusse 10 bodů ze Saint Georges...pro představu:

Markus Wibbeler 208 (198)

Arnošt Florián 195 (195)

Jakub Novotný (184 (181)

Na první místo již nemůžou ale teoreticky by se na bednu ještě mohli podívat Bart van der Putten 🇳🇱 nebo Remo Kobras 🇦🇹, ale to už je velká teorie. Bude to tedy přímý souboj a držíme palce, ať vyhraje ten nejlepší!

V divizi Juniorbuggy

Jasný titul mistra Evropy má Nathan Ottink 🇳🇱, druhé místo ještě jisté nemá Malone Feullade 🇫🇷 , ale musel by mít velkou smůlu aby ho náš Martin Kolomý 🇨🇿 přeskočil. Martin je na třetím místě, a ohrozit ho může pouze Eliška Plná 🇨🇿 i když bodově je to hodně v teoretické rovině.

V divizi CrossCar

David Meat 🇫🇷 se po roce vrátil na trůn mistra Evropy. Loňský mistr Evropy Ivan PIÑA Chinchilla 🇪🇸 bude s největší pravděpodobností na druhém místě a o třetí místo si to ještě rozdají Valentin Comte 🇫🇷 a Miguel Gayoso Vazquez 🇪🇸 . Teoretickou šanci má ještě i Olivier Barré 🇫🇷.

V divizi CrossCar Academy Trophy

Zde je vše ještě otevřené. První je Daneil Gayoso Vazquez 🇪🇸 s poměrně pěkným náskokem 18 bodů na Diego Martinez Gonzalez 🇪🇸 . Třetí Lucas Cartelle 🇧🇪 ztrácí již bodů 24. Lucasovo třetí místo může naopak reálně ohrozit ještě Jordan Genten 🇧🇪, takže uvidíme.

Pohár národů

V loňském roce vyhráli Francouzi, letos zatím vedeme a tak budeme doufat, že se čeští jezdci do Španělska vydají a nějaké ty bodíky do tabulky národů posbírají a letos budeme opět na stupínku nejvyšším.